News

ANDRZEJKOWA DESEROMANIA

ANDRZEJKOWA DESEROMANIA

    Kameralna kolacja "andrzejkowa" stała się dla naszych kucharzy okazją do pokazania zdolności cukierniczych. Efekty wizualne były niczym w porównaniu ze smakiem... Więcej zdjęć w rozwinięciu strony!
czytaj więcej
KOLONIE CARITAS PŁOCK 2018

KOLONIE CARITAS PŁOCK 2018

     Od 31 lipca gościmy na koloniach w naszym Ośrodku blisko 180 dzieci i młodzieży z diecezji płockiej, a dokładnie z dekanatów pułtuskiego, sierpeckiego, gostynińskiego i bielskiego. Kolonie zorganizowane przez Caritas Diecezji Płockiej we współpracy z Kuratorium Oświaty dają młodym ludziom okazję do twórczego wypoczynku.
czytaj więcej
POŻEGNANIE DZIECIAKÓW Z GRODNA

POŻEGNANIE DZIECIAKÓW Z GRODNA

     Dobiegł końca pobyt dzieci i młodzieży z Białorusi w Popowie. W środowy wieczór zebraliśmy się wszyscy na podsumowaniu kolonii. Doceniliśmy z radością tych, którzy najlepiej z nami współpracowali, a zatem wychowawców i dzieci dbające o czystość domków. Wsłuchaliśmy się też w ich opinie na temat pobytu w Popowie. Dziękujemy za wszelkie słowa wdzięczności i sympatii. Nasze podsumowanie uwieńczyła wspólnie zatańczona "belgijka" i grupowe zdjęcie z podarunkami. Jeszcze raz dziękujemy Senatowi RP, gdyż pobyt kolonii z Białorusi w naszym Ośrodku był współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. Dziekujemy!
czytaj więcej
MŁODZIEŻ Z GRODNA NA LEKCJI KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

MŁODZIEŻ Z GRODNA NA LEKCJI KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO

     W ramach kolonii w Popowie dzieci i młodzież z Białorusi mają okazję do powtórzenia sobie podstawowych informacji o Polsce, a tym samym do ćwiczenia języka polskiego. Początkowo nieśmiało i niepewnie, a z biegiem czasu z radością i z przekonaniem dzieciaki udowadniają, że ich wiedza na temat Polski jest ogromna. Na ostatniej lekcji dzieciaki pod czujnym okiem pani Karoliny przygotowały plakaty o Polsce, z których można wyczytać radość dzieciaków z pobytu w Polsce. Teraz te plakaty zdobią domki naszych Gości.  
czytaj więcej